Renk Terapi


RENK TERAPİ

Renk terapi 8’ li renk çemberinden renk seçimi ve renk analizi ile başlayıp kişinin temel karakter özelliklerinin belirlenmesi, çakra düzeyinde renk tespiti ve sonrasında enerjileri dengelemeye yönelik bir yöntemdir. En yaygın olarak yapılan renk terapi ışıkla renk yükleme ve kralın dokunuşu yöntemidir.

Renk projeksiyonu ile renk yükleme en etkili yöntemlerden biridir. İhtiyaç duyduğunuz renkle ışıklandırılmış bir odada vakit geçirmek dengelenmenizi sağlayacaktır.

Kralın dokunuşu yöntemi uygulayıcının çakra bölgelerinde eller yardımı ile enerji analizi yapıp enerjiyi dengelemesi şeklindedir.

Bir diğer yöntem ise mumlar yardımı ile renk enerjilerini belli sürelerle kişinin alabilmesini sağlamaktır.

renk-terapi-ic

RENKLERLE KARAKTER ANALİZİ

Evrende ışığın, sesin bir titreşimi olduğu gibi renklerin de bir titreşimi vardır. Harflerin ifade ettiği renkleri tespit ederek ismin nasıl bir karaktere sahip olduğu bulunur. Sonra sırasıyla barışık renkler ve ihtiyaç duyulan renkler açığa çıkar.

Renklerle karakter analizini yaptıran kişi hangi rengin karakterine sahip olduğunu öğrenerek potansiyelinin farkına varır. Taşıdığı renk boyutunun özellikleri öğrenir. Varoluş sebebini fark eder.

Dolayısıyla renklerle karakter analizi kişinin ‘kendini bil’mesi yolunda önemli bir çalışmadır.

NEWTON VE RENK BİLİMİ

Renk bilimi Isak Newton’un güneş ışığını elmas prizmadan geçirip renklerine ayırması ve her rengin titreşim dalga boyu düzeyinde karakter özelliklerini tespit etmesiyle başlamış. Sağlıktan sanata kadar pek çok alanda renklerin insan psikolojisine etkisi araştırılmıştır. Ve insan fark etse de etmese de renk titreşimlerinin hassas dokunuşlarla bizi derinden etkilediği anlaşılmıştır.

Yedi renk güneş tayfının rengidir. Gökkuşağındaki kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, çivit mavi, mor renkleri görebiliriz. Bu 7 renk aynı zamanda bedenimizdeki enerji merkezlerinin de rengidir. Hepsinin denk geldiği salgı bezleri vardır.

“Buradaki yedi renkten her biri, bağlantılı bulundukları enerji merkezi bölgesindeki organların hastalıklarının tedavisinde yüz yıllardır kullanılmaktadır. Bu süreç Şamanizmden başlayarak Hint, Çin, Mısır, Yunan ve İslam medeniyetlerince de devam etmiştir.”

İçerik

Renk terapi ilk seansı 2 saatlik özel bir uygulamadır. Devam seansları 1 saate düşer ve ortalama 3 seans ile çalışma tamamlanır.

1- Çemberden renk seçimi ile kişinin o andaki ruh hali tespit edilir.

2- Renklerle karakter analizi; Kişiye özel renk analizi ile karakter özellikleri tespit edilir.

3- Kişinin hayata bakışında renk farkındalığı tespit edilir.

4- Renk yükleme yapılır.

5- Kısa ve uzun vadede uygulama kılavuzu verilir.

Sonuç

Analizden sonra pek çok alanda renk önerileri verilir.

Daha dengede ve farkında olarak yaşamak için hangi renkleri kullanmanız gerekiyor?

İhtiyaç duyduğunuz renkleri nerelerde kullanmanız gerekiyor?

Size verilecek renk kılavuzu ile giyimde, dekorasyonda, beslenmede ve ihtiyaç duyulan diğer alanlarda bilinçli renk tercihleri yapabiliyorsunuz.

Renk potansiyellerini öğrendiğinizde ilişkilerdeki sorunlara yaklaşımızı daha bilinçli ve çözüm odaklı olacaktır.

Artık neyi neden yaptığınızı far edeceksiniz.

Yatkın olduğunuz meslekler neler? Şuanda kendi renginizin yolunda mı yürüyorsunuz?

Renklerle dostluğunuzu ilerlettiğinizde başka birine ihtiyaç duymadan kendi yaşamınızın koçu olabilirsiniz. Renk kılavuzu ile kendi kendinize terapi

yapabilirsiniz.

Renk ve sevgiyle…

Paylaş: