Yasemin Sarı


Yasemin Sarı

YASEMİN SARI

2000 yılında Müjdat Gezen Vakıf Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Birçok tiyatro ve televizyon dizilerinde oyuncu olarak görev aldı.

Tai chi ve yoga ile konservatuar yıllarında tanıştı.

2003 de Reiki 1 ve 2. Derece eğitimleri alarak destekleyici terapi yöntemleriyle çalışmaya başladı.

“Reiki inisiyesi gözle görülür bir etki yapmıştı hayatıma. Seminer günü kendimi hiç olmadığı kadar sevgi dolu hissediyordum. Adeta ayaklarım yerden kesildi.” Diye anlatıyor ilk spiritüel deneyimini.

“Ayaklarım beni Ada Kitap Evine götürdü. Çok güzel, eflatun kapağı olan bir yoga kitabı aldım. Ve yoga yolculuğum başlamış oldu.”

Seminer günü aldığı bu yoga kitabını ilk yoga hocası olarak tanımlıyor Yasemin Sarı. Aynı yıl Melchizedek(ışık-beden aktivasyonu) eğitimi aldı.

Tasavvuf ve sufizm ile ilgilenmeye başlaması da aynı döneme denk gelmişti. Feridüddin atar, Mevlana Celaleddin Rumi, Hz. Muhammed’i tanıdığı halde ilk kez bu dönem anlamaya başladığını söylüyor.

“Kuran’ı Kerimi ilk kez samimi olarak okuyabiliyordum”

2008 de Reiki 3. Derce eğitimi aldı.

Darüşşafaka Sosyal Tesislerinde yoga dersleri verirken; Renk Center’da renk danışmanlığı eğitimini de tamamladı. Çeşitli organizasyonlarda renk seminerleri verdi.

Renklerin insan yaşamındaki yeri ve renklerle karakterlerin paralelliği O’na bambaşka bir dünyanın kapılarını açtı.

Dünyaca ünlü renk uzmanları Mark Wentworth ve Filipe de Moura’nın renk dinamiği ve dinamik tiyatro workshoplarına katıldı. Böylece Renk danışmanlığına farklı bir bakış açısı ekledi.

2008-2009 tarihleri arasında Darüşşafaka Gymnasium Sports Center’ da yoga hocalığı yaptı.

2009 da Yoga Akademi’ de Orijinal Yoga Hocalık Eğitimi aldı.

2010 yılında Cihangir Yoga’ da Hatha Yoga hocalık eğitimi aldı.

2011’ de yaptığı Hindistan seyahatinde yoganın farklı bir yöntemini deneyimleyip ruhsallığa yaklaşımında farklı bir bakış açısı kazandı.

Öğrenci olmanın öğretmek kadar keyifli olduğu söyleyen Yasemin, aldığı kursların yanında hayatın kendisinin en büyük öğretici olduğunu vurguluyor.

Aldığı eğitimlerden O’nu en sarsıcı şekilde etkileyenin ise Aile Dizimi eğitimi olduğunun altını çiziyor.

2011 Svagito Leibermesiter ile Osho Family Constellation Training Part 1 (Osho Aile dizimi)

2012 ‘de Svagito’nun “Sevginin Kökleri” olarak tanımladığı bu eğitimin 2. Bölümünü tamamladı.

Yasemin Sarı Bert Hellinger tarafından geliştirilen bu sistematik aile terapisinin kişisel gelişim ve terapi alanına çok önemli bir bakış getirdiğini söylüyor.

“Güncel hayatta karşılaştığımız sorunların kökeni geçmişte hatırlamadığımız bir dönemde saklı olabiliyor. İşte o gerçek sebebi fark etmek için harika bir yöntem Aile dizimi”

Derin bir farkındalık çalışması olarak tanımladığı aile diziminde “Birey olduğu gibi bütünün içinde saygın bir yere sahip. Kişiye düşen, sadece bunu kabul edebilmek” diyor. Svagito’nun Travmaları Şifalandırmak, Danışmanlığın Zen Yolu ve Süpervizyon kurslarına katılan Yasemin Sarı holistik sağlık anlayışını geliştirdi.

2014’de Cogito’nun ICC onaylı Yaşam Koçluğu, Eğitim Koçluğu ve Eğiticinin Eğitimi sertifika programlarını tamamlayan Yasemin Sarı’nın terapi ve eğitimlerinde genel yaklaşımı, kişilerin kendi potansiyellerini fark edebilmelerine destek verme üzerine kuruludur.

05382714627

Paylaş: