Acaba Siz Hangi Renksiniz?


Acaba Siz Hangi Renksiniz?

Renklerle Karakter Analizi

“Yaşayan sen değilsin; ismindir” Yasemin Sarı

İnsan isminin yaşadığının bilimsel açılımı ismin renk enerjileri incelendiğinde anlaşılabilir. İnsan 9 bölüme ayrılmış karakter özelliği ve renk bütünlüğüne sahiptir.

Harfler evrensel sembollerdir. Ve belli bir enerji boyutunu simgeler. Örneğin ‘A’ harfi birinci sıradaki Kırmızıdır. Kırmızı ise güneş tayfının ilk rengi ve ilk sıradaki kök enerji boyutunu simgeler.Karakterinde irade, güç, aşk ve tutku gibi özellikleri barındırır.

Evrende ışığın, sesin bir titreşimi olduğu gibi renklerin de bir titreşimi vardır.

Harflerin ifade ettiği renkleri tespit ederek ismin nasıl bir karaktere sahip olduğu bulunur. Sonra sırasıyla barışık renkler ve ihtiyaç duyulan renkler açığa çıkar.

Harflerin titreşimlerini hesapladığımızda isminizde öne çıkan renk boyutu sizin en önde gösterdiğiniz özelliklerdir. İkincil renkler sizin karakterinizin ikincil özellikleri, hiç ortaya çıkmayan renk titreşimleri ise ihtiyaç duyduğunuz özelliklerdir.

Aynı şekilde doğum tarihi sizin hayat yolu renginizi gösterir. Bu hayatta yaşamanız gereken deneyiminiz sizin yürüyeceğiniz renk boyutunuzdur.

Renklerle karakter analizini yaptıran kişi hangi rengin karakterine sahip olduğunu öğrenerek potansiyelinin farkına varır. Taşıdığı renk boyutunun özellikleri öğrenir. Varoluş sebebini fark eder.

Dolayısıyla renklerle karakter analizi kişinin ‘kendini bil’mesi yolunda önemli bir adımdır.

Renk Analizi İle Cevap Bulacak Bazı Sorular

Taşıdığınız renk potansiyelleri neyi ifade ediyor?

Hangi renklerin aydınlık hangi renklerin gölge taraflarını taşıyorsunuz?

Daha dengede ve farkında olarak yaşamak için hangi renkleri kullanmanız gerekiyor?

İhtiyaç duyduğunuz renkleri nerelerde kullanmanız gerekiyor?

Yatkın olduğunuz meslekler neler? Şuanda kendi renginizin yolunda mı yürüyorsunuz?

İlişkilerde Renk Uyumu

renk terapi1

İsim analizi ile kişiler arasında uyuma bakılır ve sağlıklı ilişkiler kurabilmenin yolları konusunda öneriler verilir.

Acaba eşinizle renk uyumunuz var mı? Eğer renkleriniz armoni içinde değilse ilişkinizde ne gibi sorunlar yaşayabilirsiniz?

Duygularınıza kapılmadan bilimsel bir gözle ilişkinize bakmaya ne dersiniz?

Renklerle karakter analizi önce kendinize bilimin objektif gözlüğüyle bakmanızı ve kendinizi keşfetmenizi sağlayacaktır.

Sonuç

Analizden sonra pek çok alanda, özellikle gündemde olan soruna ilişkin renk çözümleri verilebilir.

Size verilecek renk kılavuzu ile giyimde, dekorasyonda, beslenmede ve ihtiyaç duyulan diğer alanlarda bilinçli renk tercihleri yapabilirsiniz.

Renk potansiyellerini öğrendiğinizde ilişkilerdeki sorunlara yaklaşımınız daha bilinçli ve çözüm odaklı olabilir.

Renklerle dostluğunuzu ilerlettiğinizde başka birine ihtiyaç duymadan herkes kendi yaşamının koçu olabilir.

Renk ve sevgiyle…

9 Ana Karakter Rengi

renklerin karakterlerigörsel

Kırmızı: Kırmızı karakterler atak, güçlü, kendinden emin ve iradesi güçlüdür. Kırmızılar kendini korumaya yönelik hareket ederler. Fiziksel enerjileri yüksektir. 1 numara olmak için gayretleri vardır.

Aşık olma potansiyelleri yüksektir.

Turuncu: Kırmızıya benzer ama ondan daha duygusaldır. Yaratıcılık ve yapıcılık ön plandadır. Neşeli karakteri ile tam bir depresyon ilacıdır. Turuncu özelliklere sahip kişiler kırılan duygularınızı tamir eder ve yaşam sevinci verir. Karşılama, resepsiyon konusunda becerileri gelişmiştir.

Sarı: Sarı karakterler bilgiyi toplama ve yayma konusunda çok başarılıdır. O yüzden sarıları daha çok konuşurken görürsünüz. Problem çözmek tam onlara göredir. Sadece kendi problemlerini değil başkalarının problemlerini de yetişirler. Organizasyon yetenekleri çok gelişmiştir. Titizlikle çalışırlar.

Yeşil: Yeşil karakter denge ve huzur bulma konusunda çok yeteneklidir. Şifacıların yeşil özellikler taşıdığına rastlanabilir. Kendine güven duygusu ve karşılıksız sevme yeteneği gelişmiştir. Özgürlüğüne düşkün olduklarından alan açmaya çalışırlar. Yeşiller istikrarlı ve tarafsız yönleriyle dikkat çekerler.

Mavi: Mavi karakterler onurlu, gururlu ve mağrur bir kimlikle karşımıza çıkar. Yeniden yapılandırma konusunda başarılı olduklarından mavileri en çok yeni fikirleri hayata geçirirken görebilirsiniz. Bir şeyleri yeniden yapılandırmak ve birileri adam etmek gayretleri vardır.

Çivit mavi: Çivit mavilerin ön sezileri kuvvetlidir. İkili ilişkilerde başarılı olabilecek bir potansiyele sahiptir. Çünkü kişileri ve olayları doğru analiz edebilirler. Geniş kabul yetenekleri vardır.” Ne olursan ol gel” felsefesi onlara uygundur.

Eflatun: Eflatun karakterlerin inanç sistemleri kuvvetli ve hayal gücü gelişmiştir. Hayallerini gerçeğe dönüştürme potansiyelleri vardır. Eflatunlar ruhsallık alanına girmeye eğilimlidir. Geniş bir penceren hayata bakabilirler. Farklı fikirlere açıktırlar ve hoşgörülüdürler.

Opal: Pembe gülle ifade edeceğimiz rengin titreşimi bilgelik özelliğiyle özdeştir. Opal karakterler hayatı anlamlı hale getiren bir bakış açısına sahiptirler. Toplumsal bilinci gelişmiştir. Tebliğ etme özelliği ile geniş insan topluluklarını etkileyebilirler.

Lal: Lal karakter acımak duygusu önde olan hassas bir yapıdadır. Tüm yaradılışa karşı sevgi ve ile yaklaşır, bütünün hayrına çalışırlar. Lal karakterler kendini adayan evrensel bilince erişmiş kişilerdir.

Analizinizde çıkan renklerin değerlerine ve diğer renklerle uyumuna göre size yansıyan pozitif ya da negatif özelliklerini öğrenmek, hayatınızda çözmek isteğiniz konularda renklerden yardım almak istiyorsanız;

Ayrıntılı renk profili yorumunuz, size özel isimle renk analizi ve hayat yolu renk analizi için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Paylaş: