Reiki


Reiki Evrensel Şifa

Reiki kaynağı Tibet olarak bilinen çok eski bir şifa tekniğidir. Herhangi bir dine ve inanca ait değildir. Uzak doğudaki eski metinlerin çözülmesi ile bu öğreti de yoga gibi su yüzüne çıkmış yeniden insanlığın hizmetine sunulmuştur.

Reiki Japonca Re ve Kİ kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur. “Re” evrensel, “Kİ” ise yaşam enerjisi anlamına gelir. En yaygın çevirisi “Evrensel yaşam enerjisi” şeklindedir.

Şifa enerjisinin en saf hali olan reiki herhangi bir beceri gerektirmez. Herkes reiki uygulayabilir.

Reiki öğrenmek inisiye(el alma) yöntemi ile mümkündür. Üç aşamada gerçekleşen eğitimin üçüncü aşaması eğitmenlik aşamasıdır ki, bu daha fazla deneyim ve çaba ile mümkündür.

reiki

1. aşamada kişi yakından şifa vermesini öğrenir. Enerji aktarımında eller kullanılır.

Vücutta akış halinde olan kozmik enerji ellerden çıkar. Uygulamacı ellerini uygulama yapacağı yerin üzerine koyarak meditasyon tekniği ile enerji aktarımını yapar.

2. aşama da ise semboller öğrenilerek daha özgür bir uygulama alanı yaratılır. Şifa uygulamacısı sembolleri kullanarak enerjisi uzağa gönderebilir.

3. aşama eğitimi ise ortalama 1-2 yıl gibi enerji uygulamalarının ardından eğitmenlik aşamasına geldiği düşünülen kişiye eğitmeni tarafından verilir. Bu aşama da kendi içinde pratik ve teorik eğitim olarak iki bölüme ayrılır.

Paylaş: